مامنتظرمنتقم فاطمه هستیم

ات مقام معظم رهبری :

بزرگداشت یاد و نام حضرت مهدى (عج)

لزوم تعمیق مباحث مهدویت
مسأله‏ى ولادت حضرت مهدى (عجل الله تعالى فرجه الشریف)، از این جهت هم حایز اهمیت است که مسأله‏ى انتظار و دوران موعود را که در مذهب ما، بلکه در دین مقدس اسلام ترسیم شده است - دوران موعود آخرالزمان، دوران مهدویت - ما به یاد بیاوریم، روى آن تکیه کنیم و بر روى آن مطالعه و دقت و بحث‏هاى مفیدى انجام گیرد. (1)
عید ولادت امام عصر (عج) ، عید آینده‏ساز
تفاوت عید ولادت حضرت بقیت الله با بقیه‏ى اعیاد اسلامى این است که اعیاد بزرگ ، همه از گذشته حکایت مى‏کنند؛ اما عید ولادت حضرت بقیت الله به آینده نوید مى‏دهد. براى همین است که دل‏هاى مؤمنین ، به این روز بزرگ و این ولادت عظیم وابسته است. (2)
تعظیم و بزرگداشت روز ولادت امام عصر (عج)
روز ولادت مهدى موعود (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء ) ، حقیقتا روز عید همه‏ى انسان‏هاى پاک و آزاده‏ى عالم است. فقط کسانى در این روز ممکن است احساس شادى و خرسندى نکنند که یا جزو پایه‏هاى ظلم ، یا جزو پیروان طواغیت و ستمگران عالم باشند، و الا کدام انسان آزاده‏اى است که از گسترش عدالت، از برافراشته شدن پرچم دادگرى و رفع ظلم در سراسر جهان خرسند نشود و آن را آرزو نکند ؟ (3)
نیمه‏ى شعبان، روز امید به آینده‏اى تابناک
روز نیمه‏ى شعبان روز امید و ایمان به آینده، روز مجاهدان پاک‏باز و صادق و روز نگاه به آینده‏اى روشن و تلاش براى آن است.( 4)
لزوم درس‏آموزى از نیمه‏ى شعبان
این میلاد و این یاد بزرگ باید به ما درس بدهد. احساسات بسیار خوب است؛ عواطف ، پشتوانه‏ى بسیارى از اعمال نیکوى انسان‏هاست ؛ ایمان و عقیده‏ى قلبى به وجود این منجى عظیم عالم، شفابخش بسیارى از بیمارى‏ها و دردهاى معنوى و روحى و اجتماعى است؛ ولى فراتر از همه‏ى این‏ها، ما باید از این یاد، از این خاطره و از این حادثه‏ى عظیم درس بگیریم. (5)
اهمیت نیمه‏ى شعبان
یکى از مهم‏ترین روزهاى سال ، روز نیمه‏ى شعبان است که هم مصادف با ولادت ذى‏وجود و مسعود حضرت بقیت الله ( ارواحنا فداه) شده است و هم شب و روز نیمه‏ى شعبان - با قطع نظر از ولادت این بزرگوار در این شب و روز - از لیالى و ایام متبرکند. شب نیمه شعبان، شب بسیار متبرکى است ؛ تالى تلو لیالى قدر و وقت توجه و تذکر و توسل به ذیل عنایات بارى تعالى و طلب و درخواست است. اعمال و ادعیه‏اى هم دارد که اگر موفق شده‏اید و آن‏ها را انجام داده‏اید، ان‏شاءالله مشمول قبول پروردگار باشد. اگر کسانى هم غفلت کردند و توجه نداشتند، به یاد نگهدارند که همه‏ى سال ، شب نیمه‏ى شعبان را مغتنم بشمارند. (6)
پى نوشت ها :
1- در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت میلاد حضرت مهدى (عج) ، 25/9/76
2- شمیم ولایت، ص 7، در اجتماع بزرگ مردم اصفهان، 8/8/80
3- همزمان با هفته بسیج و روز ولادت حضرت مهدى (عج) ، 3/9/78
4- شمیم ولایت ، ص 89، در اجتماع بزرگ مردم نجف‏آباد ، 10/8/80
5- در سالروز میلاد خجسته امام زمان (عج) ، 22/8/79
6- در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت میلاد حضرت مهدى (عج) ، 25/9/76

+نوشته شده در ۱۳۸٩/٥/٢۸ساعت٧:٠۳ ‎ب.ظتوسط احمدسلیمانی فر | منتظران ()